Copyright © 2008 O.E.S DISTRIMED
Profili i Firmės
Misioni & Synimi
Ēertifikimet
Si tė na gjeni
Profili i Kompanise
Ju jeni ketu : Hyrje --Rreth nesh--Profili i Kompanise
hyrjeGuideClick for english version
Hyrje
Rreth nesh
Tė Reja
Produktet
Kontaktoni
sdfgdg
Suport e Servis

 

O.E.S DISTRIMED ėshtė themeluar nė Tiranė, si kompani private me pergjegjėsi tė kufizuara me kapitale tė pėrbashkėta midis themeluesve Orjada Jaho dhe Ermal Rizaj, mė 14 Mars 2003. Me memorandum tė shoqatės sė kompanisė ėshtė pėrcaktuar objektivi i kompanisė O.E.S DISTRIMED, si kompani tregėtare import-eksport nė fushėn e mjekėsisė dhe shėndetsisė. Misioni ynė ėshtė qė tė ofrojmė pajisje bashkėkohore tė cilėsisė sė lartė me ēmime tė arsyeshme pėr tė krijuar kushte sa mė optimale pėr kujdesin shėndetsor anembanė Shqiperisė.
Pėrgjatė 8 viteve tė fundit, ne jemi bėrė njė nga importuesit dhe furnizuesit kryesorė tė tregut tė pajisjeve mjekėsore nė Shqipėri, me njė rritje tė shpejtė tė prezencės sonė nė tregun e fushės sė mjekėsisė nė vėndin tonė. Suksesi ynė ėshtė rrėnjosur thellė nė marrdhėniet korrekte dhe tė pandėrprera me klientėt tanė, duke investuar ēdo vit, afėrsisht 10% tė tė ardhurave pėr promocion, pėrmirėsim dhe zgjerim tė shėrbimeve tona.
Stafi ynė, me 2 Inxhinierė Biomedikalė si dhe 9 punonjės tė tjerė tė arsimuar me pėrkushtimin e tyre nė punė ka krijuar njė platformė tė besueshme pėr klientėt tanė tė fushės sė pajisjeve elektronike mjekėsore. Ne aktualisht ofrojmė rreth 1500 produkte tė ndryshme qė pėrfshijnė Pajisje Elektronike Mjekėsore; Pajisje Laboratorike dhe Diagnostikuese; Produkte tė konsumuesheme spitalore; Produkte para-farmaceutike dhe Faramaceutike. Nė tė ardhmen ne synojme qė tė vazhdojmė tė zgjerojmė ēdo vit, gamėn e produkteve qė ne ofrojmė.

Ne jemi tė ndėrgjegjshėm qė rritja dhe pėrmiresimi i performancės sonė vjen nėpėrmjet rritjes sė cilėsise dhe ēmimeve konkuruese tė produkteve qė ne ofrojmė nė treg. Ne kemi shpėrndarė produkte dhe pajisje nė mė shumė se 36 Drejtori tė shėrbimit parėsor tė shėndetit publik nė Sistemin Shėndetsor tė Republikės sė Shqipėrise, si dhe nė drejtori rajonale spitalore tė tjera.
Nė tregun privat qė ėshtė gjithashtu shumė i rėndėsishėm ne regjistrojmė mė shumė se 310 klientė (Kryesisht distributorė shitje) tė cilėt rriten mesatarisht 20% ēdo vit kalendarik.

Ne jemi liēensuar nga Ministria e Shėndetsisė e Republikės sė Shqipėrisė nė fushėn e Mjekėsisė dhe Farmaceutikės dhe jemi anėtarė tė Dhomės sė Industrisė dhe Tregėtisė tė Republikės sė Shqipėrisė.

Vizioni i Kompanisė sonė ėshtė tė mbajmė njė pozicion predominues nė tregun e brėndshėm mjekėsor nė vėndin tonė.

Synimi ynė ėshtė qė ne te jemi njė nga 3 Distributorėt mė tė mėdhenj nė fushėn mjekėsore nė Shqipėri.